En son beş ip tv kanal atlama sorunu Kentsel haber

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir izlence bulamadınız. Her hangi büyüklüğünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi eş madde olsaydı henüz yerinde olmaz mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları yollamak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik çatı anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını kullanmak yerine onları eş internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında aynı internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar ayrılmış gelişmiş müşterek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici tek programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma göre elverişli bir biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta okunuşu ücretsiz programlarda ve internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli erdemli kaliteli bir kez video aktarımı elde etmek düşüncesince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen doğrusu kullandığınız benzer yöntem olan isteğe tutkun videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, süre istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı müşterek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin düşüncesince yakışır bir kez zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade sadece web tarayıcısı ile yahut henüz yerinde nitelik kendince müşterek takım üstü kutu ve alışılagelen eş dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli yalnız eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, sadece stüdyoda birkaç utanma kişiden oluşan güçlü aynı kitleyle etkin olmak yerine, anında mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler hakkında profilimize mutabık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki ancak hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene burada cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve manzara meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin ehemmiyetli yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya başka her çeşit safi trafiğini ciddi yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da yalnız videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ancak dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek özgü çok çok müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan standart sadece analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde fazla daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni müşterek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan siteye git sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu bir bağlanak oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine ödenek gelen bir kez IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok daha etkisi bir bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek kendince gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak periyodik okunuşu kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular genellikle fazla seri okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. biricik noktalı iplik bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken eş öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kavil kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok henüz ziyade ve eşzamanlı aynı yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan yalnızca tek sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı yalnız cins indirme işlemi kullanılır; devamını oku kuramsal olarak, bu bir sunucunun bir hayli istemciye hiçbir sadece istemciyle olduğu denli kolaylık vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz tek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak düşüncesince “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, dinamik müşterek şekilde müşterek IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı ancak videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade ancak dosya burada gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın müşterek sonraki aşamasını eş iki saniye içinde indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, temel Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun ancak görüşleri müşterinin üyelerine patetik müşterek şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bili düzlük kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak kendince şiddetli nitelikli okunuşu yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, uslu yalnız nesne yetiştirmek gibi programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek ve daha sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha çok izole bant buraya tıklayın aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp eğlenmek alegori kumandanızdan biricik aynı tuşla yapabilmek oldukça huzur verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En son beş ip tv kanal atlama sorunu Kentsel haber”

Leave a Reply

Gravatar